Kutna Hora, Praha, „Saksonijos Šveicarija“, Vroclavas (5 dienos/ 4 nakvynės viešbutyje)

Kutna Hora – Praha – „Saksonijos Šveicarija“ – Vroclavas ( 5-ių dienų kelionė )

 

1 diena. Anksti rytą išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame per Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui ir pietums. Nakvynė viešbutyje Čekijoje. 


2 diena. Pusryčiai. Išvykstame į įspūdingą Čekijos miestą Kutna Horą, žavintį ne tik viduramžiais dvelkiančiu senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, bet ir unikalia Kostnice Sedlec koplyčia, kurios interjerą puošia daugiau kaip 40 000 žmonių kaulai! Šviestuvai, paveikslai, žvakidės... viskas iš kaulų. Ir šiurpu, ir mistiška, ir nepakartojama. Kutna Horoje užsuksime užmesti akį į šv. Barbaros bažnyčią ir ją įvertinsime – tikras architektūros šedevras! Netoli jos stūkso kitas, ne mažiau mistiškas pastatas – Vlašsky dvur arba Itališki rūmai – ir šalia jo esantis Hradek – sidabro muziejus. Ilgą laiką Kutna Horoje buvo iškasamas sidabras, XIII a. sudaręs net 30% visos Europos gavybos! Todėl mes jums siūlome apsilankyti požeminėje sidabro kasykloje ir pasiėmus žibintus bei užsimaukšlinus šalmus susipažinti su sidabro keliu nuo rūdos iki monetos. Po pietų – šarmingoji Praha. Ekskursija pėsčiomis. Pažintis su Prahos Hradu – karališkųjų rūmų kompleksu: didinga Šv. Vito katedra, Šv. Jurgio bažnyčia, Prezidentūra, renesansiniai sodai, Auksinė gatvelė – viena įspūdingiausių gatvelių Prahoje, pavadinimą gavusi nuo čia gyvenusių auksakalių. Pabuvoję Hrade, persikelsime į Stare Miasto: pasivaikščiosime vienu seniausių Europoje akmeniniu Karolio tiltu, o savo norus pakuždėsme seniausiai mieste Šv. Nepomuko skulptūrai. Užsuksime į Senamiesčio aikštę, kurią juosia pastatai, saugantys spalvingą Prahos miesto istoriją. Čia stūkso miesto Rotušė su astronominiu laikrodžiu, prie kurio kas valandą susirenka minios smalsuolių miesto svečių, įspūdinoji Mariacka – šv. Mergelės Marijos bažnyčia, Parako bokštas – senieji miesto vartai, Vaclovo aikštė – prekybinis miesto centras, kuriame senovėje šurmuliavo arklių turgus. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.


3 diena. Pusryčiai. Keliaujame itin vaizdingomis Drezdeno apylinkėmis ir patenkame į „Saksonijos Šveicariją“ – stebuklingų uolų ir senovės tiltų karalystę vidurio Europoje. Populiariausias turistinis maršrutas tęsiasi palei didingomis pilimis garsėjančią Elbės upę. Tarpeklių išraižytos galingos smiltainio uolos, statūs šlaitai, magiško grožio labirintai, akmeninis miestas ir akmeninis 76 m Bastėjos tiltas, nuo kurio atsiveria svaiginančios panoramos... Ir čia tikrai gamtos išdaigos gniaužia kvapą. „Čia, iš kur gali žvelgti žemyn į Elbės upę nuo pačių nelygiausių kalnų, kur atsiveria Liliensteino, Konigsteino ir Pffafensteino vaizdai, akys regi tokį peizažą, kurio niekada niekas nesugebės apibūdinti žodžiais“ – taip Gėtė dar prieš 200 metų apibūdino Bastėjos tiltą. Esant galimybei užsuksime Kionigšteino tvirtovę. Saksonijos kunigaikščiai tvirtovėje saugojo meno lobius, o šiandien turistai lanko XVI a. menantį šulinį, kareivines, ginklų arsenalą, koplyčią ir, žinoma, pilį. Nuo jos gynybinės sienos atsiveria kerintys vaizdai į „Saksonijos Šveicariją“. Važiuojame į Dresdeną. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po taip vadinamą „Florenciją prie Elbės“: žavinga katalikų katedra Hofkirche, kurios rūsiuose ilsisi Saksonijos žemių valdovai, Rezidenciniai rūmai, operos teatras, Zwinger rūmai ir rūmų panorama nuo Nimfų fontano, įstabus baroko ir klasicizmo derinys – Frauenkirche ir, žinoma, „Europos balkonu“ vadinama Bruhl terasa. „Europos balkonu“ ji vadinama dėl įstabaus reginio į Elbės upę su Augusto tiltu bei istoriniais pastatais. Išpuošta plačiais laiptais, skulptūromis ši terasa – vienas populiariausių lankomų objektų Dresdene. Laisvas laikas. Nakvynė Vokietijoje.


4 diena. Pusryčiai. Važiuojame į Ksionžo pilį – didžiausią Silezijoje Hohbergų pilį. XIII a. statyta pilis garsi ištaigingu, prašmatniu interjeru. O kambarių skaičius taip pat stulbina – jų daugiau nei 400! Dar viena pilies puošmena – nepaprasto grožio 11 terasų turintis parkas. Beje, sklinda legendos, kad po šia pilimi, esančiuose tuneliuose II-ojo pasaulinio karo metu naciai paslėpė traukinį su lobiais. Tad esant galimybei, apsilankysime po pilimi įrengtuose tuneliuose. Gal ką nors atrasime? Užsuksime ir į Palmių namus, dažnai vadinamus tiesiog Palmiarnia. Čia augantys augalai iš Tolimųjų Rytų, Azijos, Amerikos, Afrikos – tikrų tikriausia sakrali meilės išraiška. Kunigaikštis Janas Henrikas XV juos užsakė ir užveisė prancūziškojo stiliaus sodą savo mylimajai Marijai Teresai. Pasigrožėję bonzų, egzotinių augalų, rožių šedevrais išvyksime į „Mažąją Lenkijos Veneciją“ – Vroclavą. Tai miestas, pastatytas ant dvylikos Odros upės salų, kurias jungia 117 tiltų ir tiltelių. O čia tikrai gražu: didžiulė Turgaus aikštė, Rotušė, Vroclavo universitetas ir garsioji Šimtmečio salė, Tumsko ir Smėlio salos su seniausia mieste šv. Jono katedra, vyskupų rūmais ir daugybe gotikinių bažnyčių. O kur dar ypatingieji Vroclavo saugotojai nykštukai?! Laisvas laikas. Po ekskursijos mieste, siūlome paplaukioti laivu Odros upe. Nakvynė viešbutyje.

 

5 diena. Pusryčiai. Keliaujame per Lenkiją. Vėlai vakare sugrįžtame į Lietuvą. 

Kelionės kaina asmeniui – 275 €

 


    Į kelionės kainą įskaičiuota:                                                                                

1. Kelionė komfortabiliu autobusu                                                                              

2. Grupės vadovo ir gido paslaugos

3. Ekskursijos kelionės programoje numatytu maršrutu

4. Keturios nakvynės viešbutyje su pusryčiais

5. Kelionės dokumentų sutvarkymas

          

                                                                                                                                                                                             

    Į kelionės kaina neįskaičiuota:

Muziejai ir mokami objektai

 

 

Minimali grupė – 40 mokių žmonių   

Lydintys asmenys keliauja nemokamai ( kas 11-as grupėje )

 

Daugiau informacijos apie kelionę:

+37063310005 arba +37065022445

  • 275.00€


Susijusios prekės

Praha, Karlovy varai, Loket pilis (4 dienos/ 2 nakvynės viešbutyje)

Praha, Karlovy varai, Loket pilis (4 dienos/ 2 nakvynės viešbutyje)

Praha – Karlovy Varai, Loket pilis ( 4-ių dienų kelionė ) 1 diena. 05.00 val. išvykimas iš Viln..

195.00€

Praha, Viena, Budapeštas (5 dienos/ 3 nakvynės viešbutyje)

Praha, Viena, Budapeštas (5 dienos/ 3 nakvynės viešbutyje)

Praha – Viena – Budapeštas  ( 5-ių dienų kelionė / viena naktis autobuse ) 1 diena. Po pi..

235.00€

Vroclavas, Drezdenas, "Saksonijos Šveicarija" (3 dienos/ 2 nakvynės viešbutyje)

Vroclavas, Drezdenas, "Saksonijos Šveicarija" (3 dienos/ 2 nakvynės viešbutyje)

Vroclavas – Drezdenas – „Saksonijos Šveicarija“  ( 3-jų dienų kelionė ) 1 diena. Anksti ry..

195.00€

Drezdenas, Leipcigas, pramogų parkas "Belantis" (4 dienos/ 3 nakvynės viešbutyje)

Drezdenas, Leipcigas, pramogų parkas "Belantis" (4 dienos/ 3 nakvynės viešbutyje)

Drezdenas – Leipcigas – „Belančio“ pramogų parkas ( 4-ių dienų kelionė ) 1 diena. Anksti ryte ..

245.00€

Berlynas, Drezdenas, "Saksonijos Šveicarija" (4 dienos/ 3 nakvynės viešbutyje)

Berlynas, Drezdenas, "Saksonijos Šveicarija" (4 dienos/ 3 nakvynės viešbutyje)

Berlynas – Drezdenas – „Saksonijos Šveicarija“ ( 4-ių dienų kelionė ) 1 diena. Anksti ryte iš..

255.00€

Žymės: Kelionė į užsienį, Čekija, Vokietija, Kutna Hora, Praha, „Saksonijos Šveicarija“, Vroclavas, kelionė su nakvyne