Minskas, gigantiški sunkvežimiai ir LDK pilys ( 2 dienų kelionė )


Minskas, didžiausių pasaulyje automobilių gamykla ir LDK pilys ( 2-jų dienų kelionė )

 

1 diena. Anksti išvykstame iš Lietuvos ir keliaujame į Baltarusiją. Pakeliui aplankysime Krėvos pilies griuvėsius. Krėvos pilis – viena ankstyviausių senovės Lietuvos mūro pilių prie Krėvos miestelio. Pilis statyta lomoje, dviejų nedidelių upelių santakoje, netaisyklingo keturkampio plano kaip uždaras gynybinis ir gyvenamasis kompleksas. Ar žinojote, kad būtent čia buvo nužudytas LDK kunigaikštis Kęstutis, o Vytautas sugebėjo pabėgti persirengęs žmonos tarnaitės drabužiais? Keliausime link Minsko, į didžiausių pasaulyje sunkvežimių gamyklą „BelAZ“. Ekskursijos metu pamatysime į „Gineso rekordų knygą“ įtrauktą didžiausią pasaulyje savivartį, kurio kiekvienas ratas yra 4 metrų skersmens, o sveria kaip trys lengvieji automobiliai.  Į savo kėbulą šitas galiūnas galėtų sutalpinti daugiau nei 60 afrikinių dramblių, o per vieną darbo pamainą sunaudoja apie 5600 litru degalų. Galima vardinti ir daugiau stulbinančių faktų apie šį gigantą, bet geriau patiems jį pamatyti.  Išvysime ir memorialinį kompleksą „Hatyn“ – paminklą nacių teroro aukoms Baltarusijos žemėje atminti. Ekskursijos metu pamatysime buvusį kaimą, memorialines kapines, koncentracijos stovyklos aukų atminimo sieną, amžinąją ugnį. O kaip gi būnant Baltarusijoje pro šalį apvažiuoti sostinę? Tad pirmyn į Minską! Vienus masina faktas, kad čia bent jau trumpam galima sugrįžti į nostalgiškus prisiminimus, kitus, jog Minskas ir didžioji Baltarusijos dalis XIV-XVIII a. priklausė LDK ir Lenkijai – smagu įvertinti didingas šaknis! Tiesa, šiandien milijoninis miestas ypatinga architektūra pasigirti negali dėlto, jog II Pasaulinio karo metu buvo nušluotas nuo žemės paviršiaus, tačiau savųjų „traukos perliukų“ dėka sulaukia gausybės turistų. Ekskursija po miestą: ypatinga intencija supilta Ašarų sala, Aukštutinis miestas – šv. Dvasios cerkvė, šv. Mergelės Marijos bažnyčia, buvusių vienuolynų rūmai, Svisločės upės vingiai, atstatyta klasicistinė miesto Rotušė, Nepriklausomybės aikštė, Raudonoji bažnyčia, Vyriausybės rūmai, valstybinio ir pedagoginio universiteto rūmai. Nevalia praeiti Minsko pasididžiavimą, tai Nacionalinė biblioteka – aukščiausias ir keisčiausias – deimanto formos – pastatas Minske, nuo kurio stogo atsiveria nepakartojama miesto panorama! Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai. Pirmas ir neužmirštamas objektas šiandien – Nesvyžiaus pilis. Ypatingoji  Radvilų rezidencija pateisina savo vardą vos tik užėjus į vidų: auksu dekoruotos pokylių salės, renesanso, baroko ir net rokoko stiliaus kambariai – viskas čia liudija galinguosius LDK didikus buvus... Aplankome pilyje veikiantį muziejų, barokinę bažnyčią – Radvilų giminės mauzoliejų, šalia pilies išlikusį parką. Patikėkite, iš Nesvyžiaus išvažiuosime jausdamiesi tikrais didikais! Kur buvę, kur nebuvę ir mes jau Mire. Miesto šedevras – Radvilų vasaros rezidencija – Miro pilis, įtraukta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Radvilų ypač puoselėta, istorinių akibrokštų metu sugriauta, bet prikelta naujam gyvenimui, mena ir pasakoja apie LDK didikų taip mėgtą prabangą! Visai netoli Naugardukas – LDK pažiba! Kodėl? Ogi Mindaugas čia buvo įkūręs sostinę, Jogaila susituokė su ketvirtąja savo žmona Sofija Alšėniške, čia stovėjo ir didikų Radvilų rezidencija, deja, II Pasaulinio karo metu sugriauta ir nebeatstatyta... Pasižvalgykime po miestą: šv. Arkangelo Mykolo bažnyčia, Adomo Mickevičiaus memorialinis namas – muziejus, paminklai A. Mickevičiui, ant kalno stovėjusios galingos pilies griuvėsiai... Ir dar ne viskas, nes kelionės pabaigoje – Lyda. Trumpa apžvalginė ekskursija po miestą: buvęs vienuolių pijorų vienuolynas, barokinė Kryžiaus išaukštinimo bažnyčia, didžiojo kunigaikščio Gedimino pilis, XIV a. statyta gardiniu principu, o šiandien stūksanti itin neįprastoje mūsų akiai vietoje. Jei norėsite, čia mūsų lauks teatralizuota ekskursija Vytauto karūna, kurios metu susipažinsime su pilies istorija, persirengsime senoviniais drabužiais, pamatysime riterių kovas ir net šaudysime iš viduramžiškų ginklų. Daug įspūdžių, istorijos, pavargusios kojos ir vis tiek gera nuotaika lydės mus namo į Lietuvą!

 

Kelionės kaina asmeniui – 80 €

 

    Į kelionės kainą įskaičiuota:                                                                                

1. Kelionė komfortabiliu autobusu                                                                              

2. Grupės vadovo ir gido paslaugos

3. Ekskursijos pagal kelionės programą

4. Nakvynė viešbutyje su pusryčiais

5. Kelionės dokumentų sutvarkymas

 

                                                                                                                                                                                                        

    Į kelionės kaina neįskaičiuota:

Muziejai ir mokami objektai

Viza ir sveikatos draudimas vykstant į Baltarusijos Respubliką

 

 

Minimali grupė – 40 mokių žmonių   

Lydintys asmenys keliauja nemokamai ( kas 11-as grupėje )

Daugiau informacijos apie kelionę:

+37063310005 arba +37065022445

  • 80.00€


Susijusios prekės

Minskas ir didžiausi sunkvežimiai pasaulyje

Minskas ir didžiausi sunkvežimiai pasaulyje

Minskas. Ekskursija į didžiausių pasaulyje automobilių gamyklą Anksti ryte išvykstame iš Lietuv..

55.00€

Belovežo giria ir Brestas ( 2-jų dienų kelionė )

Belovežo giria ir Brestas ( 2-jų dienų kelionė )

Belovežo giria ir Brestas ( 2-jų dienų kelionė ) 1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. K..

75.00€

Karališkas Gardinas ( 2-jų dienų kelionė )

Karališkas Gardinas ( 2-jų dienų kelionė )

Minimali grupė – 40 mokių žmonių    Lydintys asmenys keliauja nemokamai ( kas 11-as..

69.00€

LDK pilys Baltarusijoje

LDK pilys Baltarusijoje

Minimali grupė – 40 mokių žmonių    Lydintys asmenys keliauja nemokamai ( kas 11-as..

28.00€

Žymės: Kelionė į užsienį, Baltarusija, Minskas, gigantiški sunkvežimiai, Belaz gamykla, Nesvyžius, Myras, Naugardukas, Lyda, LDK pilys, kelionė su nakvyne