Talinas, Helsinkis, Tartu. Mokslo centrai "Heureka" ir "AHHAA" (3 dienos/ 2 nakvynės viešbutyje)

Mokslo centrai „Heureka“ ir „AHHAA“

Talinas – Helsinkis – Tartu (3 dienos/ 2 nakvynės viešbutyje)

 

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Talinas. Pasižvalgykime po žavingąjį Estijos sostinės senamiestį: Tompea pilis, kurioje įsikūręs Estijos parlamentas, Ilgojo Hermano bokštas, Aleksandro Nevskio ortodoksų katedra, neva pastatyta ant Estijos didvyrio Kalevo kapo, gotikinė Domo katedra, „Trumpoji koja“ ir „Ilgoji koja“, „Kiek in de Kök“ – „žvilgterk į virtuvę“ bokštas, miesto simbolis – rotušė ir „Senasis Tomas“, „bandelių“ skersgatvis, šv. Dvasios bažnyčia ir jos sienoje įmontuotas seniausias miesto laikrodis, Didžiosios ir Juodagalvių gildijos pastatai, šiurpą kelianti vaiduoklių gatvė, šv. Olavo bažnyčia, kurios statytojas vos nenustekeno miesto gyventojų, „Storosios Margaritos“ bokštas, „Kotrynos“ skersgatvis, „Viru“ vartai... ir, žinoma, autentiška apie 2 km besitęsianti miesto siena, papuošta gynybiniais bokštais! Čia visko daug ir viskas taip gražu! Jei spėsime, keliausime į Piritą, Talino priemiestį, ypač išgarsėjusį po Maskvos Olimpinių žaidynių 1980 m. Pasižvalgysime po šv. Brigitos vienuolyno griuvėsius, pabūvosime jachtų prieplaukoje, pamatysime 314 m aukščio pušynuose stūksantį Talino televizijos bokštą, nusifotografuosime prie paminklo „Undinėlė“, skirto jūroje žuvusiems jūreiviams atminti, pasivaikščiosime prie barokinių Kadriorgo rūmų – imperatoriškos Petro I rezidencijos – esančiame parke, kurį puošia išpuoselėti gėlynai, nuramina ir atgaivina čiulbantys paukščiai bei ramiai čiurlenantys fontanai. Dabar rūmuose įsikūręs meno muziejus, kuriame galima apžiūrėti Vakarų Europos ir Rusijos menininkų šedevrus. Viešint Taline smagu aplankyti „Jūreivystės“ muziejų, geriau žinomą kaip „Hidrolėktuvų uostą“ – vieną populiariausių Talino traukos centrų. Ir visai nenuostabu, nes kasmet muziejų aplanko daugiau nei 300 000 žmonių! Muziejaus svečiai turės progą susipažinti su daugiau nei dviem šimtais eksponatų, kuriems apžiūrėti prireiks daugiau nei kelių valandų. Daug kas čia interaktyvu, papildyta kompiuterine grafika, vaizdo ir audio medžiaga – todėl nepalieka abejingų! O patys žingeidžiausieji net be gido galės sužinoti viską apie vandens ir oro techniką, mat prie eksponatų įrengti specialūs kompiuteriniai terminalai, suteikiantys ir reikalingą informaciją, ir padedantys dominančią medžiagą parsisiųsti į savo elektroninį paštą! Įsitikinote, jog Talinas vertas dėmesio?! Tikra tiesa – jis užburia kiekvieną, čia apsilankiusį! Dabar patiems belieka pajusti viduramžiško miesto dvasią – tad kraukime lagaminus ir pirmyn į šiaurę, viliojančią kvepiančiais marcipanais! Nakvynė viešbutyje.


2 diena. Pusryčiai. Keltu kelsimės į Helsinkį. Laiko užims nedaug, vos porą valandų, bet kelionė taps kur kas įspūdingesnė. Jei nebijosime vėjo ir iškišime nosį į denį, tuomet ir šcherais – mažomis uolėtomis salelėmis – pasigrožėsime. Prisišvartavę ir palikę keltą susipažinsime su Suomijos sostine. Ekskursija po miestą: jachtų prieplauka, Senato aikštė (senatas, universitetas, universiteto biblioteka, miesto katedra, paminklas imperatoriui Aleksandrui II, Rotušė, prezidento rūmai), Esplanada – mėgstamiausia helsinkiečių pasivaikščiojimo vieta. Šiaurinė krantinė – vaizdas į Helsinkio archipelago salas, Maršalo Manerheimo prospektas su žymiais pastatais: Suomijos parlamento rūmai, Kiasmos meno muziejus, garsaus XX a. architekto Alvaro Alto sukurti „Finliandijos“ rūmai, Operos rūmai – ir tai dar ne viskas! Mažai kas žino, bet jau bene 30 metų netoli Helsinkio įsikūręs inovatyvus mokslo centras „Heureka“. Ko tik čia nėra: ir planetariumas, ir kino salė su spec. efektais, ir lynas, kuriuo žengti galima tik basomis, simuliatoriai, chemijos laboratorijos, fizikinės užduotys, šimtai keisčiausių eksperimentų... Valandos ar dviejų pramogoms ir žinioms tikrai neužteks. Nebuvai čia? Keliauk kartu! Kupini neišdildomų įspūdžių vakare keltu išplauksime atgal į Taliną. Naktis viešbutyje.


3 diena. Pusryčiai (švediškas stalas ). Vykstame į Estijos miestą Tartu, kuriame nuo 2011 metų veikia didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras AHHAA. Tai vienas moderniausių muziejų pasaulyje. Vien įėjimas į šias patalpas užgniaužia kvapą ir priverčia prisiminti filmus apie ateitį. Muziejuje nėra bilietų, jie tiesiog nereikalingi. Kasoje sumokate už įėjimą, o darbuotojas nuskenuoja jūsų pirštų atspaudus. Prieinate prie įėjimo vartų ir specialiame aparate nuskenuojate savo pirštą – durys atidarytos. Sveiki atvykę į Mokslo pasaulį! Čia išbandysite veidrodžių labirintą, Miunhauzeno bokštą, nuotykių liftu nusileisite į žemės gelmes, pasivažinėsite dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai visiškai saugu ir leidžia suvokti, ką jaučia cirko akrobatai. Mokslo muziejaus pasididžiavimas – vienintelis Europoje sferinis planetariumas*, kurio projektorius „Megastar-IIA“ ( autorius Takayuki Ohiro, Japonija ) įtrauktas į Gineso rekordų sąrašą. Šio įrenginio dėka pamatysite net mažiausias Paukščių Tako žvaigždes. Gamtos salėje stebėsite skruzdėlių gyvenimą tikrame skruzdėlyne, pasigrožėsite jūros gyvūnijos pasauliu. Po muziejaus keliaujame į Tartu senamiestį: Rotušės aikštė ir fontanas “Besibučiuojantys studentai”, Šv. Jono bažnyčia, Senoji observatorija, Domo katedros griuvėsiai ( XIII-XV amž. ), “Velnių” ir “Angelų” tiltai, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tartu universiteto pastatų kompleksas. Išvykimas  iš Tartu. Vėlai vakare atvykstame į Vilnių. 

 

Kelionės kaina asmeniui – 175 €

 

    Į kelionės kainą įskaičiuota:                                                                                

1. Kelionė komfortabiliu autobusu                                                                              

2. Grupės vadovo ir gido paslaugos

3. Ekskursijos kelionės programoje nurodytu maršrutu

4. Dvi nakvynės viešbutyje su pusryčiais

5. Kelionės dokumentų sutvarkymas

 

                                                                                                                                                                                                        

    Į kelionės kaina neįskaičiuota:

Muziejai ir mokami objektai

 

 

Minimali grupė – 40 mokių žmonių   

Lydintys asmenys keliauja nemokamai (kas 11-as grupėje)Daugiau informacijos apie kelionę:

+37063310005 arba +37065022445

  • 175.00€


Susijusios prekės

Tartu mokslo centras „AHHAA“

Tartu mokslo centras „AHHAA“

Tartu mokslo centras „AHHAA“ Keliausime per Latviją į Estijos miestą Tartu, kuriame nuo 2011 m..

60.00€

Ryga, Tartu mokslo centras "AHHAA" (2 dienos/ 1 nakvynė viešbutyje)

Ryga, Tartu mokslo centras "AHHAA" (2 dienos/ 1 nakvynė viešbutyje)

Ryga ir Tartu mokslo centras AHHAA (2 dienos/ 1 nakvynė viešbutyje) 1 diena.  Anksti ryte..

115.00€

Talinas ir Tartu mokslo centras "AHHAA" (2 dienos/ 1 nakvynė viešbutyje)

Talinas ir Tartu mokslo centras "AHHAA" (2 dienos/ 1 nakvynė viešbutyje)

Talinas ir Tartų mokslo centras „AHHAA“ (2 dienos/ 1 nakvynė viešbutyje) 1 diena.  An..

115.00€

Dydysis Baltijos kruizas. Talinas, Helsinkis, Stokholmas, Ryga (4 dienos/ 2 nakvynės kelte + 1 viešbutyje)

Dydysis Baltijos kruizas. Talinas, Helsinkis, Stokholmas, Ryga (4 dienos/ 2 nakvynės kelte + 1 viešbutyje)

Didysis Baltijos kruizasTalinas – Helsinkis – Stokholmas – Talinas – Ryga (4 dienos/ 2 nak..

245.00€

Talinas, Saremos sala (2 dienos/ 1 nakvynė viešbutyje)

Talinas, Saremos sala (2 dienos/ 1 nakvynė viešbutyje)

Talinas ir Saremos sala (2 dienos/ 1 nakvynė viešbutyje) 1 diena.  Keliaujame per Latviją ..

135.00€

Mažasis Baltijos kruizas. Talinas, Stokholmas, Ryga (3 dienos/ 2 nakvynės kelte)

Mažasis Baltijos kruizas. Talinas, Stokholmas, Ryga (3 dienos/ 2 nakvynės kelte)

Mažasis Baltijos kruizasTalinas – Stokholmas – Talinas - Ryga (3 dienos/ 2 nakvynės kelte) 1 di..

155.00€

Ryga, Talinas, Tartu mokslo centras "AHHAA" (3 dienos/ 2 nakvynės viešbutyje)

Ryga, Talinas, Tartu mokslo centras "AHHAA" (3 dienos/ 2 nakvynės viešbutyje)

Ryga – Talinas – Tartų mokslo centras „AHHAA“ (3 dienos/ 2 nakvynės viešbutyje)&..

155.00€

Žymės: Kelionė į užsienį, Estija, Suomija, Talinas, Helsinkis, Tartu, mokslo centras Heureka, mokslo centras AHHAA, kelionė su nakvyne